Την ήττα γνώρισε ο Ερμής, σ' ένα ματς που η γηπεδούχος ομάδα της Ηλιούπολης καιγόταν για τους βαθμούς της νίκης, με σκορ 88-82, για την 20η αγωνιστική του τρίτου ομίλου της National League 2.

O Ερμής, συνεχίζει, δύο στροφές πριν το τέλος, να βρίσκεται στην τρίτη θέση, ενώ η Ηλιούπολη, παρά τη νίκη της, δύσκολα θα αποφύγει τα play-out για την παραμονή στην κατηγορία. Το ματς κύλησε με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στην πρωτοπορία του σκορ, σ' ένα αρκετά ανοιχτό και θεαματικό παιχνίδι, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο. Η Ηλιούπολη, όμως, με τον Ζανιδάκη και τον Βεσκούκη να αναλαμβάνουν πρωτοβουλίες, πέρασε σταθερά στο σκορ στο τέταρτο δεκάλεπτο και κράτησε την πρωτοπορία με κάθε τρόπο, μέχρι το τέλος, παρά τις απέλπιδες προσπάθειες των παιχτών του Ερμή, που "έβρισκαν τοίχο", με οποιονδήποτε τρόπο.

Όπως και να έχει, τα υπολειπόμενα δύο παιχνίδια, με Ηράκλειο εντός έδρας και Πεύκη εκτός, είναι πρώτης τάξεως ευκαιρία για τον coach Γκαναβία και τους παίχτες να τεστάρουν διάφορα σχήματα εν όψει των play-offs ανόδου που ακολουθούν.

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως 88-82
Δεκάλεπτα: 21-21, 41-44, 64-62, 88-82
Διαιτητές: Κηπώσης, Μπον, Αλεξόπουλος Χρ.
Ηλιούπολη (Μάνος): Σπανός 7(2), Σγουμπόπουλος , Ζανιδάκης 33(3), Πουλής 7(1), Παναγόπουλος 2, Πρόγκας, Ευαγγέλου 11(1), Βεσκούκης 20(3), Μπριασούλης 5(1), Μαντάς 3.
Ερμής (Γκαναβίας): Ραζής, Καβαλαράκης 10, Παξινός 16(1), Σάκοτα 23(4), Μπούτος 4, Πέττας 19(2), Κόγκας 6(2), Τσέλιος 2, Τσιώκος 2.